середа, 25 грудня 2019 р.

Засідання методичного об'єднання №2


         Звіт роботи МО за І семестр 2019-2020 навчального року
       Протягом семестру вчителі предметники МО працювали над реалізацією основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та інших нормативно-правових документів, спрямованих на інноваційний розвиток і поліпшення якості загальної середньої освіти.
Протягом І семестру було проведено два засідання методичного об’єднання. 2.09.2019 - “Затвердження плану роботи МО на 2019-2020 навчальний рік” 25.12.2019 - “Підсумки роботи МО за І семестр 2019-2020 навчального року.
          На районній олімпіаді з трудового навчання учні нашого ліцею отримали перші місця. Так серед дівчаток І місце – учениця 9-Б класу Вікторук Тетяна (вчитель Шаблій О.М.), серед хлопців І місце – учень 10-А класу Буцький Андрій (вчитель Шишкін О.Г.).
      Вчителем трудового навчання Шаблій О.М. 11.12.2019 р. було проведено майстер-клас з виготовлення м’якої іграшки (6 клас). 
      Бандура Я.Л. підготувала виставку робіт учнів 5 класів «Ялинкові прикраси» (грудень 2019р.)
До всесвітнього Дня Музики (перший тиждень жовтня) в ліцеї було проведено такі заходи: підготовка і презентація проектів «Композитори кам’янщини» (6-В клас), «Музичні напрямки та стилі» (6-Г клас), «Музиканти нашого ліцею» (6-Б клас), «Музика в нашому житті» (6-А клас). Учні 7-х класів працювали над підготовкою і проведенням музичного брейн-рингу. Для учнів початкової школи було організовано концерт за участю викладачів та учнів ДМШ ім.П.І.Чайковського.
П’ятикласники взяли активну участь в козацькому святі «Козацькому роду нема переводу» Кожен клас підготував та презентував музичний номер - козацьку пісню. (13 жовтня).
1.11.2019 вчитель музичного мистецтва Мозгова Л.В. прийняла участь в засіданні обласної творчої групи вчителів художньо-естетичного циклу на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»по темі «Методично-дидактичні основи викладання інтегрованих курсів «Мистецтво» у 2 та 11 класах»
Вчителі активно розміщують матеріали на шкільному блозі МО.
         


вівторок, 24 грудня 2019 р.

Виготовлення новорічних прикрас

На уроках трудового навчанні учні 5-х класів виготовляли новорічні прикраси та сувеніри. Вчитель Бандура Яна Леонідівна.
 Робота учениці 5-Б класу Віннічук Ульяни
 Робота учениці 5-Б класу Юрченко Діани

субота, 21 грудня 2019 р.

Вітання з професійним святом

20 грудня творчий колектив учнів нашого ліцею привітали працівників РЕМу з професійним святом - Днем енергетика.
Енергія і світло, і тепло…
Як в цих словах душі багато!
Серцям, які дарують всім добро,
Бажаєм щастя 
і вітаєм з професійним святом!

пʼятниця, 20 грудня 2019 р.

Перемога на районній олімпіаді

Учениця 9-Б класу Кам'янського ліцею №1 Таня Вікторук здобула почесне І місце на районній олімпіаді з трудового навчання. Наставник Ольга Миколаївна Шаблій.



Учень 10-А класу Андрій Буцький зайняв І місце в районній олімпіаді з трудового навчання серед юнаків.

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Андріївські вечорниці

          Є у нашого народу чудова традиція-святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі - його пісню, танець, мову, історію та звичаї.



Майстер-клас Шаблій О.М.

Вчитель трудового навчання та технологій Ольга Миколаївна Шаблій провела майстер-клас з виготовлення м'якої іграшки. 

Протягом кількох уроків учні 6-х класів працювали над виготовленням мякої іграшки, та презентували свої вироби.
 

 


пʼятниця, 6 грудня 2019 р.

СВЯТО МУЖНОСТІ

         Напередодні Дня Збройних Сил України в початковій школі відбулося свято  "Хай буде мир на Україні". Захід був підготовлений класними керівниками Бондарь Л. І. та Шмагайло І. С. за підтримки Мозгової Л. В., Яреми О. В. На свято були запрошені військовослужбовці: Довгомеля А. І., Шмагайло О. М., Судаков Є. А., Шпильова Ю. В. Учні зачарували всіх присутніх українськими піснями та танцями, а головне - щирими дитячими словами, які були адресовані нашим захисникам. Діти розуміли, що вони є саме тим поколінням, яке має пишатися і віддавати шану героям, завдяки яким майорить синьо-жовтий прапор свободи у нашій державі-Україні.
 

неділя, 10 листопада 2019 р.

Наші таланти

8 листопада в рамках XVII-го Всеукраїнського дитячого музичного конкурсу пам'яті П.І.Чайковського в історичному музеї Кам'янського державного історико-культурного заповідника був проведний літературно-музичний вечір, присвячений сторінкам життя і творчості польського композитора Кароля Шимановського. Учень нашого ліцею Тимофій Баліцький прийняв активну участь в заході: грав на роялі, отримав диплом та подарунок.


пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

День працівників культури та аматорів народного мистецтва

8 листопада в Кам'янському районному центрі культури та духовного розвитку відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Учні нашого ліцею виступили з музичними вітаннями: вокальний ансамбль "Колорит", клуб спортивно-бального танцю "Еліт-Данс", юна декламатор Соломія Надворна, музиканти Тимофій Баліцький та Олег Кравець.


субота, 2 листопада 2019 р.

Засідання обласної творчої групи

 1 листопада  2019  року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулося засідання творчої групи вчителів предметів мистецької галузі освіти «Методично-дидактичні основи викладання інтегрованих курсів «Мистецтво» у 2 та 11 класах» Вчитель музичного мистецтва Мозгова Л.В. прийняла участь в засідання творчої групи.

пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

"Народ Шевченка не забуває"

24 жовтна в актовій залі ліцею вітбувся літературно-музичний захід "Народ Шевченка не забуває" Учні читали вірші поета, уривки з поем. Музичною окрасою заходу були виступи хору хлопчиків "Чорнобривці"(молодша група) та вокального ансамблю "Колорит"

четвер, 3 жовтня 2019 р.

Учитель - це не просто професія, це покликання...

Святкування Дня учителя в нашому ліцеї почалося святковим концертом. Талановиті учні вітали вчителів гарними віршами, запальними танцями, щирими піснями.

 
 


вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Концерт до Всесвітнього Дня Музики

Юні музиканти музичної школи ім.П.І.Чайковського влаштували концерт для учнів 1-2 класів нашого ліцею. Викладач ДМШ Цьома Олена Володимирівна знайомила дітей з музичними інструментами, розповідала цікаві історії, загадки про музику та музичні інструменти, влаштувала справжнє свято Музики.







понеділок, 2 вересня 2019 р.

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ МО 2019-2020 навчального року

    2 вересня відбулось перше засідання МО вчителів трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтв. Було обговорено та затверджено план роботи МО на новий навчальний рік.
 

  Були присутні: вчитель трудового навчання О.Г.Шишкін, вчитель трудового навчання та технологій О.М.Шаблій, вчитель образотворчого мистецтва Л.В.Короленко, вчитель музичного мистецтва Л.В.Мозгова.

Перспективний план роботи МО вчителів художньо-естетичного циклу на 2018-2019 навчальний рік.

Вересень
1.Нормативна база викладання предметів художньо-естетичного напрямку.
2.Основні вимоги щодо оформлення класних журналів.
3.Використання підручників, методичної, наукової літератури. 
4.Формування пізнавального інтересу учнів до музичного  шляхом впровадження інтерактивних методів навчання ( з досвіду роботи).
Грудень
1.Використання комп’ютерних технологій на уроках художньо-естетичного циклу.
2.Взаємовідування уроків  з метою надання методичної допомоги.
3. Основні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.
Січень
1.Засідання МО по роботі над проблемною темою: «Формування у дітей позитивної мотивації до навчання».
2.Обговорення  положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини". 
Березень
1.Семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва «Реалізація компетентнісного підходу на уроках образотворчого мистецтва"
2.Організаційно- методичне забезпечення уроку для підвищення рівня навчальних досягнень та розвитку творчої особистості.
3.Поєднання традиційних та іноваційних методів навчання в системі шкільної освіти. 
Травень

1.Підсумок роботи МО за 2019-2020 навчальний рік.

2.Планування роботи МО на 2020-2021 н.р.


четвер, 20 червня 2019 р.

ЗВІТ ПРО РОБОТУ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ, МУЗИЧНОГО ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВ ЗА 2018-2019 н.р.


           Протягом 2018-2019 навчального року діяльність  методичного об’єднання  була спрямована на реалізацію основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та інших нормативно-правових документів, спрямованих на інноваційний розвиток і поліпшення якості загальної середньої освіти.        З метою підвищення ефективності та результативності роботи вчителів щодо забезпечення формування та розвитку ключових, міжпредметних та предметних компетентностей учнів та розвитку їх індивідуальних здібностей і нахилів  упродовж  2018-2019 навчального року  методичне об’єднання вчителів через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи працювало над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації проблемної теми «Компетентнісний підхід – основа розвитку творчих здібностей учнів» шляхом вивчення теоретичних питань нових педагогічних ідей та технологій, поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання на уроках та в позаурочний час для активізації пізнавальної самостійності школярів, вдосконалення їх здібностей з урахуванням їх досвіду, розвитку їх самореалізації для становлення самобутньої особистості.     
        Методичне об’єднання працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:-    реалізувати нові програми предмету «Музичне мистецтво» для 5, 6, 7 класів, «Мистецтво» для 8- 9-х класів;-  впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах;-    підвищувати фаховий  рівень педагогів, розвиток їхньої творчості, ініціативи шляхом оптимального поєднання традиційних та сучасних форм методичної роботи;-    поглиблювати знання з педагогіки і психології, теорії і практики виховання, використовувати інноваційні технології у навчально-виховному процесі,  підвищення володіння та застосування вчителями ІКТ;-    вивчати і удосконалювати стан організації навчального процесу та компетентності учнів при вивченні  предметів художньо-естетичного циклу; -    використовувати традиції народу та особливості національної історії  у вихованні  школярів при вивченні предметів естетичного циклу;-    виробляти в учнів навички елементів самоосвіти та творчо-пошукової діяльності;-    систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах.    Головне завдання роботи РМО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.     
Протягом 2018-2019 н.р. було проведено 3 засідання, на яких висвітлювались такі теми:-    організаційно-методичні аспекти роботи в новому навчальному році;-    шляхи удосконалення навчально-виховного процесу;-    шляхи розвитку творчої особистості.-   обговорення положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини".
-      розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва.
Вчителі МО прийняли участь у виставці "Передових педагогічних технологій",створивши посібник "Творчість - це відкриття світу".
        На уроках технологій учні працюють над створеннями проектів. Проектна технологія дозволяє розвивати творчі знання, уміння та навички. Формувати креативне та критичне мислення. Дозволяє учням навчитися виготовляти проектну документацію. Так кожен клас має свій набір проектів затверджений програмою. Під час роботи діти навчаються багатьом технологіям: ручне шиття, вязання, вишивка, машинне шиття. Результатом роботи є виріб учня: мякі іграшки, новорічні сувеніри, декоративні листівки, швейні вироби тощо.
Діти з задоволенням працюють на добре та відмінно. Періодично в кабінеті трудового навчання проводяться виставки художніх робіт.
Серед учнів старших класів є переможці районних та обласних олімпіад:
Ковиряга Надія – учениця 9-Б класу І місце в районі
Молоков Вадим – учень 9-А класу І місце на районній олімпіаді
Курганський Леонід – учень 11-А класу І місце на обласному веб-квесті з трудового навчання.
         Учні нашої школи приймають активну участь в шкільних, міських та районних конкурсах художньої самодіяльності. Шкільний хор хлопчиків «Чорнобривці»  налічує більше як 40 виконавців – це учні 5-7 класів, на районному конкурсі «Мистецький водограй Черкащини посіли І місце, та ІІ місце на обласному заключному турі,
хор початкових класів «Весна» – І місце на районному конкурсі
фольклорний колектив «Веснянка» - І місце на районному конкурсі.
Хочу назвати імена найактивніших учасників художньої самодіяльності: Федоренко Анастасія, Іванченко Інна, Мельничак Анастасія, Герман Аліна, Скрябіна Ліза, Халудрова Анастасія, Молоков Вадим, Ювшин Катя, Жадько Каріна, Чернега Софія, Ємець Ольга, Швець Анастасія, Дмитрик Діана, Матірна Поліна, Музиченко СофіяГладир Анастасія, Горнік Дарина, Одуд Вероніка, Нагорна Софія, Гребенюк Андрій, Онопа Єгор , Крохмаль Катя та багато інших.
         24 травня на базі початкової школи було проведено семінар-практикум вчителів мистецтва.

субота, 25 травня 2019 р.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

    24 травня на базі Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-практикум "Форми і методи викладання на уроках мистецтва в умовах НУШ"
Вчителем мистецтва Мозговою Л.В. було проведено майстер-клас. Вокальні вправи, ігри, шумовий оркестр, паперовий оркестр - цікаві форми роботи з початківцями, які дозволяють розвинути почуття ритму, вокально-хорові навички, зацікавленість музичним мистецтвом.

 

 

Завершенням семінару стало свято "Прощавай, 1 клас"