Протягом 2018-2019 навчального року діяльність методичного об’єднання була спрямована на реалізацію основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та інших нормативно-правових документів, спрямованих на інноваційний розвиток і поліпшення якості загальної середньої освіти. З метою підвищення ефективності та результативності роботи вчителів щодо забезпечення формування та розвитку ключових, міжпредметних та предметних компетентностей учнів та розвитку їх індивідуальних здібностей і нахилів упродовж 2018-2019 навчального року методичне об’єднання вчителів через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи працювало над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації проблемної теми «Компетентнісний підхід – основа розвитку творчих здібностей учнів» шляхом вивчення теоретичних питань нових педагогічних ідей та технологій, поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання на уроках та в позаурочний час для активізації пізнавальної самостійності школярів, вдосконалення їх здібностей з урахуванням їх досвіду, розвитку їх самореалізації для становлення самобутньої особистості.
Методичне об’єднання працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:- реалізувати нові програми предмету «Музичне мистецтво» для 5, 6, 7 класів, «Мистецтво» для 8- 9-х класів;- впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах;- підвищувати фаховий рівень педагогів, розвиток їхньої творчості, ініціативи шляхом оптимального поєднання традиційних та сучасних форм методичної роботи;- поглиблювати знання з педагогіки і психології, теорії і практики виховання, використовувати інноваційні технології у навчально-виховному процесі, підвищення володіння та застосування вчителями ІКТ;- вивчати і удосконалювати стан організації навчального процесу та компетентності учнів при вивченні предметів художньо-естетичного циклу; - використовувати традиції народу та особливості національної історії у вихованні школярів при вивченні предметів естетичного циклу;- виробляти в учнів навички елементів самоосвіти та творчо-пошукової діяльності;- систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах. Головне завдання роботи РМО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.
Протягом 2018-2019 н.р. було проведено 3 засідання, на яких висвітлювались такі теми:- організаційно-методичні аспекти роботи в новому навчальному році;- шляхи удосконалення навчально-виховного процесу;- шляхи розвитку творчої особистості.- обговорення положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини".
- розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва.Методичне об’єднання працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:- реалізувати нові програми предмету «Музичне мистецтво» для 5, 6, 7 класів, «Мистецтво» для 8- 9-х класів;- впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах;- підвищувати фаховий рівень педагогів, розвиток їхньої творчості, ініціативи шляхом оптимального поєднання традиційних та сучасних форм методичної роботи;- поглиблювати знання з педагогіки і психології, теорії і практики виховання, використовувати інноваційні технології у навчально-виховному процесі, підвищення володіння та застосування вчителями ІКТ;- вивчати і удосконалювати стан організації навчального процесу та компетентності учнів при вивченні предметів художньо-естетичного циклу; - використовувати традиції народу та особливості національної історії у вихованні школярів при вивченні предметів естетичного циклу;- виробляти в учнів навички елементів самоосвіти та творчо-пошукової діяльності;- систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах. Головне завдання роботи РМО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.
Протягом 2018-2019 н.р. було проведено 3 засідання, на яких висвітлювались такі теми:- організаційно-методичні аспекти роботи в новому навчальному році;- шляхи удосконалення навчально-виховного процесу;- шляхи розвитку творчої особистості.- обговорення положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини".
Вчителі МО прийняли участь у виставці "Передових педагогічних технологій",створивши посібник "Творчість - це відкриття світу".
На уроках технологій учні працюють над створеннями проектів. Проектна технологія дозволяє розвивати творчі знання, уміння та навички. Формувати креативне та критичне мислення. Дозволяє учням навчитися виготовляти проектну документацію. Так кожен клас має свій набір проектів затверджений програмою. Під час роботи діти навчаються багатьом технологіям: ручне шиття, вязання, вишивка, машинне шиття. Результатом роботи є виріб учня: мякі іграшки, новорічні сувеніри, декоративні листівки, швейні вироби тощо.
Діти з задоволенням
працюють на добре та відмінно. Періодично в кабінеті трудового навчання
проводяться виставки художніх робіт.
Серед учнів старших класів є переможці районних та
обласних олімпіад:
Ковиряга Надія – учениця 9-Б класу І місце в районі
Молоков Вадим – учень 9-А класу І місце на районній олімпіаді
Курганський Леонід – учень 11-А класу І місце на обласному веб-квесті з
трудового навчання.
Учні нашої школи приймають активну
участь в шкільних, міських та районних конкурсах художньої самодіяльності.
Шкільний хор хлопчиків «Чорнобривці»
налічує більше як 40 виконавців – це учні 5-7 класів, на районному конкурсі
«Мистецький водограй Черкащини посіли І місце, та ІІ місце на обласному
заключному турі,
хор початкових класів
«Весна» – І місце на районному конкурсі
фольклорний колектив
«Веснянка» - І місце на районному конкурсі.
Хочу назвати імена
найактивніших учасників художньої самодіяльності: Федоренко Анастасія,
Іванченко Інна, Мельничак Анастасія, Герман Аліна, Скрябіна Ліза, Халудрова
Анастасія, Молоков Вадим, Ювшин Катя, Жадько Каріна, Чернега Софія, Ємець
Ольга, Швець Анастасія, Дмитрик Діана, Матірна Поліна, Музиченко СофіяГладир
Анастасія, Горнік Дарина, Одуд Вероніка, Нагорна Софія, Гребенюк Андрій, Онопа
Єгор , Крохмаль Катя та багато інших.
24 травня на базі початкової школи було
проведено семінар-практикум вчителів мистецтва.
Немає коментарів:
Дописати коментар