пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

Вітаємо з перемогою!

22 грудня 2018 року відбулась районна олімпіада з трудового навчання.
І місце здобув учень 9-А класу Молоков Вадим.

23 грудня 2018 року учень 11-А класу Курганський Леонід став переможцем другого обласного вебквесту з трудового навчання.

вівторок, 18 грудня 2018 р.

"Запали свою зірку"

15 грудня в приміщенні РБК відбувся щорічний регіональний вокальний конкурс "Запали свою зірку". В конкурсі активну участь прийняли учні Камянської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №1. Організатор та творчий керівник конкурсу - керівник вокальної студії "Ліра" Віра Петрівна Дроботенко. Директор конкурсу та головний спонсор  - Микола Олександрович Чумаченко.

Приз "Супер Гран-прі" виборола учениця 11 класу Чернега Софія
Гран-прі конкурсу отримали: Гребенюк Андрій, Бондар Даша, Крохмаль Катерина, Федоренко Анастасія.
 

 
І місце -  Каркілан Поліна, Дмитрик Діана, Магда Яна, Глєбова Аліна.
 


ІІ місце - Сіра Юліана, Білик Софія, Мельничак Анастасія, Ревенко Олександр, Плотніков Веніамін.
 

 










 ІІІ місце - Зачепа Ілля та Власенко Даша.
Вітаємо учасників з перемогою, бажаємо нових звершень, творчих успіхів та злетів!

вівторок, 6 листопада 2018 р.

Музейні уроки - важлива складова мистецької освіти школярів

 5 листопада 2018 року згідно річного плану роботи відбувся семінар-практикум учителів художньо-естетичного циклу. Лейтмотивом стали слова В.О. Сухомлинського "Через красиве до людяного – така закономірність виховання". Тема "Музейні уроки – важлива складова мистецької освіти школярів" Колеги поділилися досвідом проведення музейних уроків, виконали творчі завдання, продемонстрували прийоми   технології "музейна педагогіка" під час ділової гри. Творчу, дружню атмосферу семінару забезпечила співпраця методиста відділу ОКМС Саламашенко О.В. та працівників музею. 
     Щиро дякуємо науковим співробітникам Висоцькій Ларисі Григорівні та Джулай Тетяні Володимирівні за їхню гостинність, творчу співдружність з педагогами та цікаві екскурсії. Учасникам семінару було запропоновано дві тематичні екскурсії "Ретроспектива весільних фотографій нашого краю" та "Роботи М.Мухи та його учнів".
     
 

 


   Дякуємо вчителю художньої культури та мистецтва Кам'янської ЗОШ №2 Волошин Ніні Петрівні за цікаві творчі завдання, креативність та професіоналізм!

понеділок, 3 вересня 2018 р.

Мистецтво. Календарні плани


 Календарне планування Мистецтво 10 клас МАСОЛ

 Календарне планування Мистецтво 8 клас  Гайдамаки



Календарне планування образотворче мистецтво 5-7 класи



Календарно-тематичне планування уроків образотворчого мистецтва5 -7 класи
2018/2019 навчальний рік
до підручника Масол Л.М., КалініченкоО.В.
Посилання

Перспективний план роботи МО вчителів художньо-естетичного циклу на 2018-2019 навчальний рік.


Серпень
1.Аналіз роботи МО вчителів художньо-естетичного циклу за минулий 2017-2018 н. рік.
2.Планування роботи методичного об’єднання на 2018-2019н.р.
3. Обговорення календарно-тематичного планування на 2-18-2019 навчальний рік.
4.Викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах.

Вересень
1.Нормативна база викладання предметів художньо-естетичного напрямку.
2.Основні вимоги щодо оформлення класних журналів.
3.Використання підручників, методичної, наукової літератури на уроках музичного мистецтва та інтегрованого курсу мистецтво в 1 класі
4.Формування пізнавального інтересу учнів до музичного мистецтва шляхом впровадження інтерактивних методів навчання ( з досвіду роботи).
Грудень
1.Використання комп’ютерних технологій на уроках художньо-естетичного циклу.
2.Взаємовідування уроків  з метою надання методичної допомоги.
3. Основні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.
Січень
1.Засідання МО по роботі над проблемною темою: «Компетентнісний підхід – основа розвитку творчих здібностей учнів».
2.Обговорення  положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини". 

Березень
1.Семінар вчителів музики « Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках музики шляхом застосування групової форми начання»
2.Організаційно- методичне забезпечення уроку для підвищення рівня навчальних досягнень та розвитку творчої особистості.
3.Поєднання традиційних та іноваційних методів навчання в системі шкільної освіти. Травень
1.Підсумок роботи МО за 2018-2019 навчальний рік.
2.Планування роботи МО на 2019-2020 н.р.


четвер, 30 серпня 2018 р.

Перше засідання МО вчителів художньо-естетичного циклу

    28 серпня на базі Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулось перше секційне засідання вчителів які викладають предмети художньо-естетичного напрямку: мистецтво, художня культура, музичне та образотворче мистецтво. Були присутні викладачі еколого-економічного ліцею, Кам'янської ЗОШ №1, №2 та №3, Юрчиської та Тимошівської ЗОШ. На засіданні було розглянуто такі питання.
1. Методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2018-2019 навчальному році.
2. Обговорення плану роботи МО на навчальний рік.
3. Створення і заповнення блогу МО вчителів художньо-естетичного циклу.
4. Виступ наукового спіробітника історичного музею нашого міста Тетяни Володимирівни Джулай, яка надала інформацію про мистецькі напрямки в роботі музею, запропонувала свою допомогу в підготовці  уроків та спільних мистецьких заходів.
5. Зустріч з  художницею Тетяною Сосуліною - майстринею гобеленів. (Публічна бібліотека Кам'янської міської ради)
     

пʼятниця, 8 червня 2018 р.

Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Кам’янської міської ради Черкаської області за 2017-2018 навчальний рік


Протягом 2017-2018 навчального року діяльність  методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу була спрямована на реалізацію основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та інших нормативно-правових документів, спрямованих на інноваційний розвиток і поліпшення якості загальної середньої освіти.
        З метою підвищення ефективності та результативності роботи вчителів щодо забезпечення формування та розвитку ключових, міжпредметних та предметних компетентностей учнів та розвитку їх індивідуальних здібностей і нахилів  упродовж  2017-2018 навчального року  методичне об’єднання вчителів через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи працювало над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації проблемної теми «Компетентнісний підхід – основа розвитку творчих здібностей учнів» шляхом вивчення теоретичних питань нових педагогічних ідей та технологій, поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання на уроках та в позаурочний час для активізації пізнавальної самостійності школярів, вдосконалення їх здібностей з урахуванням їх досвіду, розвитку їх самореалізації для становлення самобутньої особистості.
      Методичне об’єднання  складається з таких вчителів: Мозгова Л.В.- голова МО, вчитель музичного мистецтва, Короленко Л.В. – вчитель образотворчого мистецтва , Симоненко О.А. - вчитель художньї культури та інтегрованого курсу мистецтво, Архип’юк Л.М. – вчитель художньї культури та інтегрованого курсу мистецтво, Шишкін О.Г. – вчитель трудового навчання, Шаблій О.М. – вчитель технологій та трудового навчання, Шкворець Л.Д. –вчитель технологій та трудового навчання.
Головною метою в практичній діяльності вчителі вважають:
·    формування в учнів на доступному рівні системи художніх знань і вмінь, яка відображає цілісність та специфіку мистецтва різних видів;
·     розвиток емоційно-чуттєвої сфери учнів, їхніх художніх здібностей і мислення, здатності до самовираження і спілкування;

·    вміння сприймати, аналізувати та відтворювати твори мистецтва.
·    виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишньої дійсності, розвиток художніх інтересів і потреб, естетичних ідеалів, здатності розуміти й інтерпретувати художні твори та сприймати й оцінювати естетичні явища.
        Методичне об’єднання працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:
-    реалізувати нові програми предмету «Музичне мистецтво» для 5, 6, 7 класів, «Мистецтво» для 8- 9-х класів;
-  впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах в  2018-2019 навчальному році;
-    підвищувати фаховий  рівень педагогів, розвиток їхньої творчості, ініціативи шляхом оптимального поєднання традиційних та сучасних форм методичної роботи;
-    поглиблювати знання з педагогіки і психології, теорії і практики виховання, використовувати інноваційні технології у навчально-виховному процесі,  підвищення володіння та застосування вчителями ІКТ;
-    вивчати і удосконалювати стан організації навчального процесу та компетентності учнів при вивченні  предметів художньо-естетичного циклу; 
-    використовувати традиції народу та особливості національної історії  у вихованні  школярів при вивченні предметів естетичного циклу;
-    виробляти в учнів навички елементів самоосвіти та творчо-пошукової діяльності;
-    систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах.
    Головне завдання роботи РМО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.
     План районного МО вчителів предметів художньо-естетичного циклу на 2017-2018 навчальний рік було складено з посиланням на нормативно-правові документи, які регламентують організацію навчально-виховного процесу та методичну діяльність. Він відображає такі  напрямки роботи:
-    аналіз діяльності районного МО вчителів художньо-естетичного циклу за минулий навчальний  рік;
-    теми та плани методичних засідань;
-    кадровий склад вчителів МО та проблемні теми, над якими вони працюють;
-    робота між засіданнями;
-    участь шкільних колективів в районних та обласних конкурсах мистецького напрямку;
-    участь вчителів у  діяльності районних, обласних творчих групах, семінарах, практикумах тощо;
-    вивчення науково-педагогічного досвіду;
-    робота з обдарованими учнями.
Протягом 2016-2017 н.р. було проведено 3 засідання, на яких висвітлювались такі теми:
-    організаційно-методичні аспекти роботи в новому навчальному році;
-    шляхи удосконалення навчально-виховного процесу;
-    шляхи розвитку творчої особистості.
-   обговорення положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини".
-      розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва.
       На базі Кам’янської  ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено майстер клас вчителя музичного мистецтва Мозгової Л.В. Тема майстер класу "Розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва в рамках нових Державних стандартів". Було показано основні форми роботи на уроці з учнями першого класу: музичне вітання, слухання музичного твору, виконання пісні, розучування нової пісні, музично-ритмічні рухи, ігрова діяльність.     
            Діяльність вчителя завжди пов'язана з виховною роботою. Ведеться цілеспрямована робота по виявленню та творчій реалізації  обдарованих дітей.    Результатом системи роботи з обдарованими учнями стали досягнення творчих колективів шкіли у міських, районних та шкільних виховних заходах.
   Аналізуючи результативність роботи  МО вчителів музичного мистецтва, можна відмітити, що був забезпечений високий методичний рівень проведення всіх видів уроків, заходів, тобто підвищився науково-методичний рівень знань вчителів та їх фахова майстерність.

понеділок, 14 травня 2018 р.

СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО ДНЯ МАТЕРІ

13 травня в РБК відбувся святковий концерт до Дня Матері, в якому взяли участь вокальні колективи нашої школи: "Перлинки" та вчительсько-учнівський ансамбль "Колорит"



Відео можна переглянути за посиланням МамаМатуся мояБіля тополі

субота, 21 квітня 2018 р.

Всеукраїнська благодійна акція "Від серця до серця"

    20 квітня в приміщенні Дитячої музичної школи ім.П.І.Чайковського відбувся благодійний концерт в підтримку всеукраїнської акції "Від серця до серця". В концерті взяли участь учні нашої школи:Ліза Скрябіна, Богдан та Настя Боднарюк, Настя Гладир, Софія Музиченко, Таня Коваль, Діана Юрченко, Настя Федоренко, Юля Доненко, Тарас та Олеся Надворні, Юля Могила, Аня Семирог, Свєта Карпачева. Діти разом з викладачами музичної школи продемонстрували свої музичні здібності.
 
Кошти, зібрані під час концерту будуть перераховані для допомоги дітям з вадами слуху.

четвер, 22 лютого 2018 р.

У нашій пісні - наша сила

 21 лютого в РБК відбувся третій щорічний фестиваль патріотичної пісні "У нашій пісні - наша сила". Участь у фестивалі взяли участь школи Кам'янської міської ради та школи району. 

                                                   Ансамбль "Перлинки" Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
      Учні нашої школи виступили з вокально-хореографічною композицією на пісню "Небо". Виступ підготували  Ярема О.В., Козоріз Л.В., Мозгова Л.В., Гарнага О.О, Іваненко В.В.
Пропоную до перегляду відеозапис . Фестиваль "У нашій пісні - наша сила"

четвер, 8 лютого 2018 р.

ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ - СУПУТНИК

    6 лютого в РБК відбувся обласний конкурс творчих колективів Кам'янського району на підтвердження звання "народний". В цьому конкурсі прийняв участь дитячий хоровий колектив-супутник народного аматорського хорового колективу "Яворина" РБК учасниками якого є учні нашої школи.  Діти виконали українські народні пісні "Їхав козак за Дунай" та "Гоп, мої гречаники". Жюрі схвально оцінило виступ молодого колективу, та побажало йому успіхів, творчих злетів.