пʼятниця, 8 червня 2018 р.

Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Кам’янської міської ради Черкаської області за 2017-2018 навчальний рік


Протягом 2017-2018 навчального року діяльність  методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу була спрямована на реалізацію основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» із змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та інших нормативно-правових документів, спрямованих на інноваційний розвиток і поліпшення якості загальної середньої освіти.
        З метою підвищення ефективності та результативності роботи вчителів щодо забезпечення формування та розвитку ключових, міжпредметних та предметних компетентностей учнів та розвитку їх індивідуальних здібностей і нахилів  упродовж  2017-2018 навчального року  методичне об’єднання вчителів через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи працювало над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації проблемної теми «Компетентнісний підхід – основа розвитку творчих здібностей учнів» шляхом вивчення теоретичних питань нових педагогічних ідей та технологій, поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання на уроках та в позаурочний час для активізації пізнавальної самостійності школярів, вдосконалення їх здібностей з урахуванням їх досвіду, розвитку їх самореалізації для становлення самобутньої особистості.
      Методичне об’єднання  складається з таких вчителів: Мозгова Л.В.- голова МО, вчитель музичного мистецтва, Короленко Л.В. – вчитель образотворчого мистецтва , Симоненко О.А. - вчитель художньї культури та інтегрованого курсу мистецтво, Архип’юк Л.М. – вчитель художньї культури та інтегрованого курсу мистецтво, Шишкін О.Г. – вчитель трудового навчання, Шаблій О.М. – вчитель технологій та трудового навчання, Шкворець Л.Д. –вчитель технологій та трудового навчання.
Головною метою в практичній діяльності вчителі вважають:
·    формування в учнів на доступному рівні системи художніх знань і вмінь, яка відображає цілісність та специфіку мистецтва різних видів;
·     розвиток емоційно-чуттєвої сфери учнів, їхніх художніх здібностей і мислення, здатності до самовираження і спілкування;

·    вміння сприймати, аналізувати та відтворювати твори мистецтва.
·    виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишньої дійсності, розвиток художніх інтересів і потреб, естетичних ідеалів, здатності розуміти й інтерпретувати художні твори та сприймати й оцінювати естетичні явища.
        Методичне об’єднання працювало над вирішенням таких пріоритетних завдань:
-    реалізувати нові програми предмету «Музичне мистецтво» для 5, 6, 7 класів, «Мистецтво» для 8- 9-х класів;
-  впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво» в 1 та 10 класах в  2018-2019 навчальному році;
-    підвищувати фаховий  рівень педагогів, розвиток їхньої творчості, ініціативи шляхом оптимального поєднання традиційних та сучасних форм методичної роботи;
-    поглиблювати знання з педагогіки і психології, теорії і практики виховання, використовувати інноваційні технології у навчально-виховному процесі,  підвищення володіння та застосування вчителями ІКТ;
-    вивчати і удосконалювати стан організації навчального процесу та компетентності учнів при вивченні  предметів художньо-естетичного циклу; 
-    використовувати традиції народу та особливості національної історії  у вихованні  школярів при вивченні предметів естетичного циклу;
-    виробляти в учнів навички елементів самоосвіти та творчо-пошукової діяльності;
-    систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах.
    Головне завдання роботи РМО полягає у сприянні підвищення фахової майстерності вчителів, збагачення членів МО педагогічними знахідками, підтримання духу творчості, прагнення до пошуку.
     План районного МО вчителів предметів художньо-естетичного циклу на 2017-2018 навчальний рік було складено з посиланням на нормативно-правові документи, які регламентують організацію навчально-виховного процесу та методичну діяльність. Він відображає такі  напрямки роботи:
-    аналіз діяльності районного МО вчителів художньо-естетичного циклу за минулий навчальний  рік;
-    теми та плани методичних засідань;
-    кадровий склад вчителів МО та проблемні теми, над якими вони працюють;
-    робота між засіданнями;
-    участь шкільних колективів в районних та обласних конкурсах мистецького напрямку;
-    участь вчителів у  діяльності районних, обласних творчих групах, семінарах, практикумах тощо;
-    вивчення науково-педагогічного досвіду;
-    робота з обдарованими учнями.
Протягом 2016-2017 н.р. було проведено 3 засідання, на яких висвітлювались такі теми:
-    організаційно-методичні аспекти роботи в новому навчальному році;
-    шляхи удосконалення навчально-виховного процесу;
-    шляхи розвитку творчої особистості.
-   обговорення положень та рекомендації щодо проведення конкурсів: національно-патріотичної пісні "У пісні нашій - наша сила" в рамках проекту "Зростаємо патріотами" та обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості "Мистецький дивокрай Черкащини".
-      розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва.
       На базі Кам’янської  ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено майстер клас вчителя музичного мистецтва Мозгової Л.В. Тема майстер класу "Розвиток творчої активності учнів на уроках музичного мистецтва в рамках нових Державних стандартів". Було показано основні форми роботи на уроці з учнями першого класу: музичне вітання, слухання музичного твору, виконання пісні, розучування нової пісні, музично-ритмічні рухи, ігрова діяльність.     
            Діяльність вчителя завжди пов'язана з виховною роботою. Ведеться цілеспрямована робота по виявленню та творчій реалізації  обдарованих дітей.    Результатом системи роботи з обдарованими учнями стали досягнення творчих колективів шкіли у міських, районних та шкільних виховних заходах.
   Аналізуючи результативність роботи  МО вчителів музичного мистецтва, можна відмітити, що був забезпечений високий методичний рівень проведення всіх видів уроків, заходів, тобто підвищився науково-методичний рівень знань вчителів та їх фахова майстерність.

Немає коментарів:

Дописати коментар